Проект Регламенту Чемпіонату, розіграшу Кубка Миколаївської області 2017 року

Регламент Чемпіонату області 2017 року (роздрукувати) ОНОВЛЕНО (26.04)

Глава I. НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА РЕГЛАМЕНТУ

Нормативно-правовою базою Регламенту є:

Ø Закон України «Про фізичну культуру і спорт».

Ø Закон України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв’язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів».

Ø Постанова Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 р. № 2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно – видовищних заходів»;

Ø Постанова Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 р. № 341 «Про затвердження порядку організації робіт із забезпечення громадського порядку та громадської безпеки під час проведення футбольних матчів»;

Ø Правила гри, затверджені Міжнародною радою футбольних асоціацій;

Ø Регламент інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань з футболу;

Ø Дисциплінарні правила Федерації футболу Миколаївської області;

Ø Регламент ФФУ зі статусу і трансферу футболістів;

Ø Статутні та регламенті документи ФІФА, УЄФА та ФФУ.

 

Глава II. МЕТА І ЗАВДАННЯ РЕГЛАМЕНТУ

 Стаття 1. Мета

Метою Регламенту є визначення та впровадження принципів організації і проведення змагань з футболу серед аматорських клубів серед аматорських клубів Миколаївської області, прав, обов’язків і відповідальності суб’єктів футболу.

 Стаття 2. Завдання

 1. Сприяти проведенню змагань на рівні вимог статутних і регламентних документів ФФМО.
 2. Встановити порядок здійснення управління змаганнями.
 3. Визначити заходи дисциплінарного впливу до порушників порядку організації та проведення змагань.
 4. Створити умови для забезпечення комфорту та безпеки для учасників змагань і глядачів.

 

Глава III. МЕТА І ЗАВДАННЯ ЗМАГАНЬ

 Стаття 3. Мета

Метою змагань є популяризація та піднесення престижу футболу, забезпечення дозвілля та залучення до занять футболом широких верств населення, підвищення рівня майстерності футболістів, визначення чемпіона Миколаївської області з футболу.

Стаття 4. Завдання

 1. Забезпечити розвиток аматорського футболу в Миколаївській області.
 2. Сприяти пропаганді здорового способу життя серед широких верств населення Миколаївської області.
 3. Створити умови для підвищення рівня майстерності футболістів.
 4. Забезпечити умови для збільшення популярності змагань.

 

Глава IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

 Стаття 5. Загальне та безпосереднє керівництво змаганнями

 1. Відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт», виключне право на загальне керівництво і контроль за організацією та проведенням змагань належить ФФУ.
 2. Згідно з угодою між Федерацією футболу Миколаївської області та відділенням з питань фізичної культури та спорту Миколаївської облдержадміністрації виключне право на загальне керівництво і контроль за організацією та проведенням змагань з футболу на території Миколаївської області надається Федерації футболу Миколаївської області.
 3. Безпосередня організація та проведення змагань покладається на комітет з проведення змагань (КПЗ) Федерації футболу Миколаївської області, якому належить право оперативного прийняття рішень щодо проведення змагань.
 4. Питання, не передбачені Положенням (регламентом), регулюються Виконкомом Федерації футболу Миколаївської області.

 Стаття 6. Система проведення змагань

 1. Чемпіонат Миколаївської області 2017 року починається 29 квітня та проводиться в три етапи.
 2. Порядок формування груп чемпіонату визначається комітетом з проведення змагань ФФМО після завершення заявок команд на участь у змаганнях.
 3. На першому етапі 20-24 команди розподіляються за територіальним принципом на 4 групи по 5-6 команд. Проводиться груповий турнір в два кола ( 8-10 ігор). Визначаються та нагороджуються призери своїх груп (тільки кубками та дипломами).
 4. На другому етапі команди, які посіли 1 та 2 місця в своїх групах, утворюють дві групи по 4 команди вищої ліги. Команди, які посіли 3-4 місця, утворюють дві групи по 4 команди першої ліги, а 5-6 місця – дві групи по 3-4 команди другої ліги враховуючи територіальний принцип. Проводиться турнір в два кола (6 ігор).
 5. На фінальному етапі проводяться стикові матчі з двох ігор – 1 місце групи «А» з 2 місцем групи «Б» та 2 місце групи «А» з першим місцем групи «Б». Переможці зустрічаються у фіналі за звання Чемпіона області (першої, другої ліги). Переможені нагороджуються бронзовими нагородами. Фінальні матчі проводяться на нейтральному полі. За підсумками фінального матчу визначається чемпіон і срібний призер чемпіонату. Решта команд зустрічається між собою відповідно до зайнятих місць, щоб з двох ігор з’ясувати своє загальне місце відповідної ліги (2 гри).
 6. Розіграш Кубка області (призери своїх груп) та Кубка Надій (решта команд) проводиться після завершення першого етапу Чемпіонату області і складається з етапів, кількість і формат проведення яких визначається комітетом з проведення змагань ФФМО.

 Стаття 7. Календар, зміни в календарі (перенесення матчів)

 1. Календар змагань Чемпіонату області складається комітетом з проведення змагань (КПЗ) та затверджується Виконкомом ФФМО.
 2. Матчі проводяться на футбольних полях команд, вказаних у календарі першими.
 3. Матчі чемпіонату проводяться у вихідні дні – суботи або неділі (день узгоджується з командами-господарями перед затвердженням календаря змагань).
 4. Матчі розіграшу Кубка області (Кубка Надій) проводяться у порядку, що визначається комітетом з проведення змагань ФФМО.
 5. Участь аматорського клубу в будь-яких інших турнірах під час змагань не є підставою для перенесення матчів за його участю, крім участі такого клубу в офіційних змаганнях УЄФА чи ФФУ.
 6. Право переносу матчу у випадках, не передбачених Регламентом, належить комітету з проведення змагань ФФМО.
 7. Перенесені матчі мають відбутися не пізніше останнього туру відповідного етапу змагань.

 Стаття 8. Визначення місць команд у турнірній таблиці

 1. За перемогу команді нараховується три очки, за нічию – одне очко, за поразку очки не нараховуються.
 2. Місця команд у змаганнях першого та другого етапу чемпіонату визначаються за найбільшої кількістю набраних очок.
 3. У випадку рівної кількості очоку двох і більше команд, місця команд у змаганнях визначаються за такими показниками:

а) більша кількість набраних очок в особистих зустрічах;

б) краща різниця забитих і пропущених м’ячів в особистих зустрічах;

в) більша кількість забитих м’ячів в особистих зустрічах.

Якщо всі ці показники однакові,  діють наступні:

а) більша кількість перемог в усіх матчах;

б) краща різниця забитих і пропущених м’ячів в усіх матчах;

в) більша кількість забитих м’ячів в усіх матчах;

с) найменша сума балів за дисциплінарні санкції ( попередження – 1 бал, вилучення – 3 бали)

 1. За рівності показників, вказаних у пункті 3 Статті 8, місця команд визначаються жеребкуванням, яке проводить комітет з проведення змагань ФФМО.
 2. На кожній стадії «плей-офф» чемпіонату переможець визначається за такими показниками:
 • за найбільшою кількістю набраних очок у двох матчах;
 • за найкращою різницею забитих і пропущених м’ячів;
 • якщо обидві команди забили однакову кількість м’ячів у двох матчах, до наступного етапу виходить команда, яка забила більше м’ячів на чужому полі;
 • якщо обидві команди забили однакову кількість м’ячів на чужому полі, після другого матчу призначається додатковий час (2 тайми по 15 хвилин);
 • якщо в додатковий час не було забито м’ячів, або обидві команди забили однакову кількість м’ячів, то призначається серія післяматчевих 11-метрових ударів.
 1. У фінальному матчі чемпіонату (першої, другої ліги):
 • якщо основний час матчу закінчиться внічию, то призначається додатковий час (2 тайми по 15 хвилин);
 • якщо і додатковий час закінчиться внічию, то призначається серія післяматчевих 11-метрових ударів.

 Стаття 9. Підвищення команд у класі на наступний сезон

 1. За підсумками сезону 2017 року формуються ліги для проведення чемпіонату області 2018 року. Команди віщої ліги та команди призери першої ліги формують вищу лігу чемпіонату області 2018 року (2 групи по 6 команд ). Решта команд розподіляється на групи за територіальним принципом.
 2. Володар Кубка Миколаївської області серед аматорських команд отримують право на участь у розіграші Кубка України сезону 2017-18 року серед аматорських команд.

 Стаття 10. Нагородження

 1. Нагородження переможців і призерів чемпіонату та розіграшу Кубка Миколаївської області проводять представники ФФМО.
 2. Команда, що посіла перше місце у чемпіонаті, отримує звання «Чемпіон Миколаївської області з футболу серед аматорських команд» (першої ліги, другої ліги) і нагороджується кубком та дипломом ФФМО. Футболісти, тренери і керівники клубу нагороджуються медалями за перше місце.
 3. Команди, що посіли друге і треті місця у чемпіонаті, нагороджуються кубками, дипломами відповідних ступенів ФФМО. Футболісти, тренери і керівники команд нагороджуються медалями відповідних ступенів.
 4. Кращі футболісти фіналу чемпіонату Миколаївської області за амплуа (воротар, захисник, півзахисник, бомбардир та кращий гравець) нагороджуються призами і грамотами ФФМО.
 5. Команда, що перемогла у фіналі розіграшу Кубка Миколаївської області, нагороджується призом «Кубок Миколаївської області», дипломом ФФМО. Футболісти, тренери та керівники команди-переможниці нагороджуються медалями «Володар Кубка Миколаївської області серед аматорських команд». Команда-фіналіст Кубка Миколаївської області нагороджується дипломом ФФМО. Футболісти, тренери та керівники команди-фіналіста нагороджуються медалями «Фіналіст Кубка Миколаївської області серед аматорських команд».
 6. Кращі гравці фіналу розіграшу Кубка нагороджуються призами і грамотами ФФМО.
 7. Спостерігач арбітражу та арбітри, які обслуговували матч за І місце чемпіонату і Кубка Миколаївської області, нагороджуються дипломами ФФМО

Стаття 11. Учасники змагань. Обов’язкові вимоги

 1. Учасниками чемпіонату чи розіграшу Кубка є аматорські футбольні клуби (команди), які своечасно надали заявку на участь та оплатили заявковий внесок;
 2. Клуб (команда) зобов’язаний мати на правах власності або орендувати стадіон (футбольне поле), належний функціональний стан якого підтверджується Актом місцевої територіальної державної комісії з контролю за станом спортивних споруд про відповідність даної спортивної споруди технічним нормам.

 Стаття 12. Зміна назви клубу (команди)

Зміна назви аматорського клубу (команди) відбувається за офіційним поданням клубу і затверджується комітетом з проведення змагань ФФМО.

 Стаття 13. Заявкові документи. Порядок заявки на участь у змаганнях

 1. До друкованого у двох примірниках встановленої форми (www.aafu.org.ua) заявкового листа команди чемпіонату чи розіграшу Кубка вноситься не більше 25 прізвищ футболістів, які повинні бути внесені до Єдиної Бази Даних ФФУ стосовно вимог Регламенту ФФУ зі статусу і трансферу футболістів (ст.15 і 17) і не більше 5 прізвищ осіб керівного складу.
 2. До 25 квітня забезпечити подання до ФФМО аматорськими клубами, що братимуть участь у Чемпіонаті, заявок встановленого зразка. (54017, Миколаїв, вул.Московська,69/28 «Будинок футболу»/ т/ф (0512) 4753-58, 47-70-03 / [email protected]). Заявковий лист команди підписується головою РФФ, керівником та головним тренером аматорського клубу, головним лікарем фізкультурно-спортивного диспансеру (обов’язкові особиста печатка лікаря та печатка медичного закладу) та узгоджується з ФФМО. Підписи засвідчуються печатками відповідних установ.
 3. До заявкового листа вноситься поштова адреса клубу, контактні телефони і електронні адреси його керівного та тренерського складів.
 4. Разом із заявковим листом до ФФМО подаються:
 • кольорові фото (копії) першої та другої сторінок громадянського паспорту кожного футболіста (серія та номер паспорту повинні буди чітко видні), відповідно при досягненні 25-річного віку – фото (копія) третьої сторінки паспорту;
 • копія платіжного доручення про перерахування безповоротної фінансової допомоги згідно пп. 2, 3 Статті 14 даного Регламенту;
 • дані про юридичну адресу та банківські реквізити, адресу стадіону, (вказати номери телефонів, факсу, електронну адресу).
 • паспорти футболістів, видані ФФМО.
 • історична довідка клубу на одному аркуші.
 • кольорова фотокартка команди (розмір 18 х 24 см) в ігровій формі.
 • медичні довідки про дозвіл футболістам віком до 18-ти років брати участь у змаганнях.
 1. Заявка команд проводитиметься в приміщенні ФФМО за адресою: 54017, Миколаїв, вул.Московська,69/28 «Будинок футболу» в період з 10 по 25 квітня.
 2. Футболіст, який не має „Паспорта футболіста”, не може бути заявлений за клуб.
 3. Клуб, який не подав заявкову документацію відповідно до вимог Статті 9, до змагань не допускається.
 4. Клуб, який має заборгованість перед ФФМО, до заявки не допускається.
 5. Заявка футболістів на участь в обласних аматорських змаганнях проводиться виключно упродовж наступних заявкових періодів, які встановлені Комітетом з питань статусу і трансферів футболістів ФФУ:

1 реєстраційний період: 10 квітня – 20 травня 2017 р.

       2 реєстраційний період: 10 серпня – 1 вересня 2017 р.

 1. За аматорський клуб не дозволяється заявляти гравців, які заявлені за інший аматорський клуб (команду).
 2. За аматорські клуби дозволяється заявляти гравців, котрі одночасно заявлені за команди змагань з футзалу, що не мають професіонального статусу, або ж гравців, які мають контракти з професіональними клубами змагань з футзалу, за умови надання такими клубами письмового дозволу на участь гравців у змаганнях з футболу серед аматорських команд.
 3. Заявка на участь у змаганнях футболістів, які не мають громадянства України, дозволяється за наявності міжнародного трансферного сертифікату.
 4. Заявка на участь у змаганнях футболістів – громадян України, які були зареєстровані в клубах інших країн, дозволяється за наявності МТС.
 5. У дні календарних матчів заявка футболістів не проводиться.

Стаття 14. Фінансові умови

 1. Клуб та відряджуючі організації несуть усі витрати, пов’язані з участю команди у змаганнях.
 2. Для відшкодування витрат, пов’язаних з організацією та проведенням змагань, встановлюються розміри та терміни надання клубамиФФМО безповоротної фінансової допомоги, що перераховується на р/р ФФМО з призначенням: «Безповоротна фінансова допомога команди „_____” м. _____ФФМО на організацію і проведення _____ етапу чемпіонату / розіграшу Кубка області з футболу серед аматорських команд 2017».
 3. Розмір безповоротної фінансової допомоги:

а) перший етап чемпіонату – 1000,00 (одна тисяча) гривень;

б) другий етап чемпіонату – 500,00 (п’ятсот) гривень;

в) фінальний матч чемпіонату – 1000,00 (одна тисяча) гривень;

г) один етап розіграшу Кубка – 200,00 (двісті) гривень.

д) финал розіграшу Кубка – 1000,00 (одна тисяча) гривень

е) для заявки додаткового числа футболістів (понад 25 чоловік, згідно п. 1 Статті 13) клуб повинен перерахувати на р/р ФФМО безповоротну фінансову допомогу у сумі 500,00 (п’ятсот) гривень (за кожного такого футболіста).

 1. Терміни перерахування безповоротної фінансової допомоги – за 5 днів до початку чемпіонату і за 5 днів до початку кожного етапу розіграшу Кубка.
 2. Безповоротна фінансова допомога перераховується за такими реквізитами: Федерація футболу Миколаївської області, р/р № 26004060321332 в МРУ «Приватбанк» м. Миколаїв, код ЄДРПОУ 13858948, МФО 326610.
 3. Виплати винагород арбітру, асистентам арбітра та спостерігачу арбітражу здійснює клуб – господар поля. Розміри винагород повинні бути збільшені на розмір нарахувань на доходи фізичних осіб. Такі виплати повинні бути здійснені в день проведення матчу, не пізніше, ніж за 1 год. до його початку.
 4. Розміри винагород за арбітраж та спостереження арбітражу матчів чемпіонату/розіграшу Кубка Миколаївської області з футболу серед аматорських команд 2017 року складає (арбітр, два асистенти арбітра, спостерігач арбітражу):

– 700 (сімсот) грн. – для команд, чиї комітети арбітрів Федерацій футболу відповідного району рекомендували комітету арбітрів ФФМО двох асистентів арбітра для призначення на відповідні матчі;

– 800 (вісімсот) грн. – для команд приймаючих домашні матчі в м.Миколаєві (відсутній проїзд арбітрів), а також для команд, які звернулися с проханням до комітету з проведення змагань о необхідності призначення двох асистентів для проведення відповідного матчу.

 1. Договір на виплату винагород за арбітраж та спостереження арбітражу укладається з арбітром матчу.
 2. Якщо матч не відбувся з вини однієї з команд, виплати винагород за арбітраж та спостереження арбітражу здійснюються в повному обсязі, за умови, якщо арбітри та спостерігач арбітражу прибули на місце проведення матчу.
 3. Якщо матч не відбувся у зв’язку з форс-мажорними обставинами, відшкодовуються лише витрати на проїзд до місця проведення матчу і в зворотному напрямку (включаючи добові) арбітрів та спостерігача арбітражу.
 4. Відшкодування витрат на проїзд до місця проведення фінального матчу і в зворотному напрямку арбітрів, асистентів арбітра, четвертих арбітрів та спостерігача арбітражу, виплати винагород за арбітраж та спостереження арбітражу здійснює ФФМО (згідно пп. 7, 8 Статті 14).
 5. Оплата витрат, пов’язаних з організацією фінального матчу чемпіонату, а саме: оплата послуг обслуговуючого персоналу, оренда транспорту для арбітрів, спостерігача арбітражу, оренда стадіону проводиться за рахунок ФФМО.
 6. ФФМО здійснює виплати на харчування в розмірі 140 грн. кожному члену Комітету з проведення змагань (голова КПЗ + секретар + прес-аташе + відповідальний за призначення арбітрів) в дні проведення змагань.
 7. Сума компенсацій на харчування лікаря на матчах Чемпіонату та Кубка Миколаївської області серед аматорських команд 70 -140 гривень, в день проведення матчів.

Стаття 15. Місця проведення змагань

 1. Матчі проводяться на стадіонах, які мають акт державної комісії з контролю за станом спортивних споруд, паспорт стадіону зареєстрованого ФФМО.
 2. Прийом стадіонів на відповідність встановленим вимогам проводиться комісією з контролю за станом спортивних споруд не пізніше, ніж за 10 днів до початку змагань.
 3. На стадіонах, не прийнятих комісією з контролю за станом спортивних споруд, проводити матчі забороняється.
 4. Проведення матчів на футбольних полях без трав’яного покриття (гарових, гумових) забороняється.
 5. Проведення матчів на полі зі штучним трав’яним покриттям можливе лише з дозволу КПЗ ФФМО за клопотанням господарів поля без узгодження з командою гостей.
 6. За форс-мажорних обставин право прийняття рішення щодо зміни місця або дати проведення матчу належить КПЗ ФФМО.
 7. На стадіонах та прилеглих територіях забороняється:

– Розміщення реклами алкогольних і тютюнових компаній.

– Продаж алкогольних і тютюнових товарів.

– Куріння на трибунах, у технічній зоні, ігровій зоні та адміністративних приміщеннях.

– Агітація, реклама, оголошення політичної спрямованості та різного роду політичні дії.

– Використання піротехнічних засобів.

– Використання символіки Червоного Хреста та Червоного Півмісяця без отримання відповідного дозволу.

– Пропаганда та прояви у будь-яких формах ідей расизму, ксенофобії, нацизму, неонацизму тощо.

– Проникнення глядачів до ігрової зони.

– Використання лазерних, світлових пристроїв, а також іншого обладнання, яке може завадити проведенню матчу.

Стаття 16. Обов’язки клубу-господаря поля щодо підготовки стадіону до матчу

Клуб-господар поля та адміністрація стадіону зобов’язані:

 • Підняти на флагштоках стадіону Державний Прапор України та ФФУ.
 • Надати футбольне поле встановлених розмірів з трав’яним покриттям.

Забезпечити:

 • команди, арбітрів, спостерігача роздягальнями, душовими кабінами з гарячою водою, чаєм, питною водою;
 • місця для керівників команд і запасних гравців;
 • розмітку технічного майданчика;
 • для проведення матчу не менше 3 однакових футбольних м’ячів, що відповідають вимогам Правил гри;
 • присутність не менше 6 юних футболістів для подачі м’ячів;
 • чергування лікаря та представників органів внутрішніх справ;
 • оперативний телефонний зв’язок з ФФМО.

Виключити можливість присутності сторонніх осіб у кімнаті арбітрів. Крім арбітрів, у ній мають право перебувати тільки спостерігач ФФМО та представники ФФМО.

Укласти і мати в наявності угоди клубу та дирекції стадіону з органами внутрішніх справ про забезпечення громадського порядку та охорону учасників змагань, офіційних осіб і глядачів до, під час та після закінчення матчів, а також службою швидкої медичної допомоги.

За воротами команд під час матчу можуть перебувати тільки представники ЗМІ та юні футболісти,  які подають м’ячі.

Початок матчу встановлює місцевий аматорський клуб за умов: не раніше 12.00 і не пізніше, ніж за 2,5 години до закінчення світлового дня.

Клуб-господар поля зобов’язаний не пізніше, ніж за 5 діб до проведення гри повідомити команді гостей і голові комітету з проведення змагань – Пономаренко Ігорю Миколайовичу (067-7472707, 063-6032626, email – [email protected]) час її початку.

Клуб може проводити зйомку всіх своїх матчів, турнірів під егідою ФФМО, участь у яких він приймає. Записи усіх матчів клубу повинні зберігатися до закінчення змагань на альтернативних носіях – «жорсткі» диски, CD-диски і т.п. Запис будь-якого матчу, якщо проводилась зйомка, повинен бути наданий на вимогу ФФМО протягом трьох діб.

Стаття 17. Порядок прийому команди-суперника  клубом-господарем поля

Клуб гостей повинен не пізніше, ніж за два дні до прибуття команди, повідомити клуб господар поля про дату, час  прибуття та кількісний склад делегації. У разі несвоєчасного виконання цих вимог претензії клубу гостей не приймаються. Офіційна особа клубу-господаря поля зобов’язана зустріти команду гостей, та погодити програму перебування.

Протягом усього часу перебування команди гостей у місті клуб-господар поля несе відповідальність за її безпеку, залучаючи  для цього відповідні служби.

У разі ігнорування офіційними особами команди гостей пропозицій клубу-господаря поля щодо гарантій безпеки, в тому числі майнової, паркування автотранспортних засобів у не відведених для цього місцях, клуб-господар поля не несе відповідальності за завдані збитки.

Клуб-господар поля безкоштовно надає команді гостей:

а)  футбольне поле з трав’яним покриттям, що відповідає тому, на якому відбудеться матч, для проведення одного тренування тривалістю не менше, ніж 60 хв.;

б)  футбольне поле, де відбудеться матч, для проведення одного тренування тривалістю не менше, ніж 30 хв.;

в)  футбольні м’ячі (не менше трьох).

Стаття 18. Обов’язки клубу (команди) щодо прийому спостерігача арбітражу та арбітрів

 1. Призначити особу відповідальну за безпеку арбітрів та спостерігача арбітражу. Клуб-господар несе відповідальність за їх безпеку з моменту приїзду до міста до моменту від’їзду.
 2. Поінформувати про систему безпеки команд, їх майна та місця паркування автотранспортних засобів.
 3. Надати арбітру та четвертому арбітру відповідні рапорти.
 4. Надати спостерігачу арбітражу місце, що забезпечує умови для виконання своїх обов’язків під час матчу.
 5. Надати автотранспорт спостерігачу арбітражу та арбітрам для перевезення їх до готелю, стадіону, вокзалу.
 6. Забезпечити спостерігачу арбітражу телефонний зв’язок з ФФМО для оперативної передачі інформації про підсумки матчу.

 Стаття 19. Вимоги до екіпірування футболіста

Ігрова форма футболіста складається з футболки, шортів, гетрів, щитків та взуття.

Кольори футболок, шортів та гетрів футболістів команд не повинні збігатися. Кольори футболок футболістів команд не повинні збігатися з кольорами футболок арбітрів. Колір футболки воротаря повинен відрізнятися від кольору футболок інших футболістів обох команд. Футболка повинна мати короткі (до нижньої третини плеча) або довгі рукави.

Колір підтрусників / рейтузів має бути однаковим с основним кольором шорт. Вони не мають досягати верхньої частини коліна.

Номери на футболках футболістів повинні відповідати номерам, за якими їх прізвища внесені до Рапорту арбітра. Номери на футболках повинні розміщуватися по центру зі спини. Висота номера повинна бути від двадцяти п’яти см до тридцяти п’яти см, ширина – не менше дванадцяти см. Ширина смуги номера – не менше трьох см. На смугастих футболках номери наносяться на однокольоровому прямокутнику. Номери на шортах розміщуються спереду в будь-якому місці з правого або лівого боку. Висота цих номерів – від десяти до п’ятнадцяти см. Всі номери повинні бути одного кольору, контрастна відрізнятися від кольору футболки (шортів) і не містити в собі елементів реклами або дизайну.

Реклама спонсорів або товарів розміщується спереду або ззаду футболки. Площа рекламного поля не повинна перевищувати 200 см2. Рекламні надписи можуть бути будь-якого кольору, а за висотою не більше десяти см.  Реклама алкогольних і тютюнових компаній на екіпіруванні футболіста не дозволяється.

Футболіст, екіпірування якого не відповідає Правилам гри і вимогам Статті 20, до участі в матчі не допускається. Футболісти повинні грати в матчі у щитках.

Якщо у двох команд кольори ігрової форми збігаються, то команда-господар поля повинна одягнути ігрову форму іншого кольору.

 Стаття 20. Процедура перед початком та після закінчення матчу

 1. Перед початком матчу футболісти обох команд розташовуються в центрі поля обличчям до центральної трибуни. Арбітри розташовуються між командами. Футболісти та арбітри вітають глядачів підняттям рук над головою.
 2. Футболісти команди гостей, розташовані зліва від арбітрів, проходять повз арбітрів і команду господарів поля, вітаючи кожного рукостисканням, після чого повертаються на початкову позицію, проходячи за футболістами команди господарів поля та арбітрами.
 3. Футболісти команди-господаря поля проходять повз арбітрів, вітаючи кожного рукостисканням, і повертаються на початкову позицію, проходячи за арбітрами.
 4. Після привітання арбітр шляхом жеребкування з капітаном команди гостей визначає право вибору воріт.
 5. Після закінчення матчу команди розташовуються в центрі поля поруч з арбітрами на своїй половині поля. Футболісти дякують глядачам за їх підтримку оплесками над головою. Капітани команд рукостисканням дякують арбітрам за проведений матч.

 Стаття 21. Матч. Організація, учасники, заміна футболістів

 1. Матчі змагань ФФМО проводяться за принципами «Чесної гри» згідно з календарем, затвердженим Виконавчим комітетом ФФМО .
 2. Матчі проводяться згідно з Правилами гри та цим Регламентом.
 3. При проведенні матчів чемпіонату та розіграшу Кубка Миколаївської області офіційна особа клубу повинна друкованими літерами вписати до листа Рапорту арбітра прізвища та імена не більше 18 футболістів (11 основних і 7 запасних), а також не більше 6 офіційних осіб.
 4. Офіційна особа команди зобов’язана за 45 хвилин до початку матчу надати арбітру „Паспорти футболістів” та заповнити лист Рапорту арбітра із зазначенням прізвищ і номерів кожного футболіста. Лист Рапорту повинні підписати капітан та офіційна особа команди.
 5. Після того, як арбітр отримав лист Рапорту арбітра, за умови, що матч не розпочався, діють такі положення:

а) якщо будь-хто з перших одинадцяти футболістів, зазначених у листі Рапорту арбітра, не має можливості розпочати матч у стартовому складі, його/їх може замінити будь-який футболіст з числа семи запасних, внесених до Рапорту арбітра. Така заміна скоротить кількість запасних футболістів. Футболіст, який був замінений до початку матчу, не має права брати участь у матчі;

б) якщо будь-хто з запасних футболістів (крім воротаря), зазначених у листі Рапорту арбітра, не має можливості взяти участь у матчі, його/їх замінити не можна;

в) якщо воротар, прізвище якого внесено до листа Рапорту арбітра, не має можливості взяти участь у матчі, він може бути замінений іншим воротарем команди, прізвище якого не було внесено до листа Рапорту арбітра.

 1. Футболіст, прізвище якого внесено до листа Рапорту арбітра, вважається учасником матчу, навіть якщо він не виходив на заміну.
 2. Футболіст, прізвище якого не внесено до листа Рапорту арбітра, не має права брати участь у матчі, крім передбаченого підпунктом в) п. 5 Статті 23.
 3. У матчах чемпіонату та розіграшу Кубка дозволяється заміна не більше 7 футболістів.
 4. Заміни проводяться з числа футболістів, прізвища яких внесені до листа Рапорту арбітра.
 5. Запасні футболісти, а також не більше 6 офіційних осіб команди, прізвища яких внесені до листа Рапорту арбітра, під час матчу повинні перебувати на місцях, відведених для них у технічному майданчику.
 6. Особи, прізвища яких не внесені до листа Рапорту арбітра, під час матчу не мають права перебувати у технічному майданчику.
 7. Розминка запасних футболістів під час матчу дозволяється біля кутового флагштока за лінією воріт своєї команди або за першим асистентом арбітра. Одночасно розминку можуть проводити не більше трьох футболістів від кожної команди у формі, яка відрізняється за кольором від форми учасників матчу та арбітрів.

 Стаття 22. Припинення, догравання, вимушене перенесення матчу

 1. У разі припинення матчу арбітром з вини однієї з команд цій команді зараховується технічна поразка з рахунком (0 : 3). Якщо рахунок відповідного матчу вищий, ніж (3 : 0) на користь команди, якій зараховується перемога, то зберігається більш високий результат.
 2. Якщо арбітр ухвалить рішення припинити проведення матчу, то Комітет з проведення змагань ФФМО після отримання рапортів делегата та арбітра визначає час та дату догравання або передає дане питання на розгляд КДК ФФМО.
 3. Рішення про те, в який день буде дограно припинений матч, може бути ухвалене не пізніше, ніж через 2 (дві) години з моменту прийняття арбітром рішення про припинення матчу після консультації з обома клубами. У разі розбіжностей, дату і час початку догравання визначає Комітет з проведення змагань ФФМО. Її рішення є остаточним.
 4. Якщо час, який залишився, необхідно дограти на наступний або резервний день, або в інший день, встановлений Комітетом з проведення змагань ФФМО, то діють наступні положення:

4.1. До листа рапорту арбітра «склади команд» можуть бути внесені будь-які футболісти, які фігурують в заявкових списках на момент припинення матчу, незалежно від того, чи були вони фактично в листі рапорту арбітра «склади команд» у контексті припиненого матчу, за винятком футболістів, яких було замінено або вилучено з поля під час проведення припиненого матчу, а також футболістів, які були дискваліфіковані на припинений матч. Футболісти, які перебували на полі в момент зупинки матчу, не можуть бути внесені до листа рапорту арбітра «склади команд» як запасні при дограванні матчу.

4.2. Будь-які санкції, застосовані перед тим, як матч було припинено, залишаються в силі на ту частину матчу, яка залишилася.

4.3. Одна жовта картка, яка застосована перед тим, як матч було припинено, не переноситься на будь-які інші матчі, до завершення припиненого матчу.

4.4. Заміна футболістів, яких було вилучено з поля під час припиненого матчу, не допускається, а кількість футболістів у стартовому складі залишається такою ж, якою вона була на момент припинення матчу.

4.5. Якщо перерваний матч проводиться не на наступний день, а після чергового туру(-ів) чемпіонату, до списку листа рапорту арбітра «склади команд» дозволяється вносити футболістів, яких було дискваліфіковано після чергового туру(-ів) чемпіонату.

4.6. Команди можуть проводити ту кількість замін, на яку вони все ще мали право на момент припинення матчу.

 1. Час та причина припинення матчу повинні бути відображені в рапорті арбітра.
 2. Рахунок та дисциплінарні санкції зіграної частини матчу при дограванні зберігаються.
 3. Матч не дограється з причин:

7.1. втручання в нього третіх осіб, у тому числі глядачів;

7.2. недисциплінованої поведінки футболістів однієї чи обох команд;

7.3. присутності на полі в складі однієї або обох команд менше, ніж 7 (семи) футболістів. Рішення з цього матчу приймає КДК ФФМО.

 1. Якщо матч переноситься з причини незадовільного технічного стану стадіону, у тому числі виходу з ладу штучного освітлення, клуб- господар поля відшкодовує команді-суперниці всі фактичні понесені витрати та збитки (окрім утраченої вигоди, якщо така передбачалася).
 2. Якщо обставини, що призвели до неможливості проведення або догравання матчу, неможливо ліквідувати протягом 24 (двадцяти чотирьох) годин від часу, встановленого для початку матчу, матч переноситься на іншу дату рішенням Комітета з проведення змагань ФФМО з наступним повідомленням про це клубів. У випадку документально підтверджених несприятливих кліматичних (погодних) умов матч може проводитися на іншому стадіоні, за погодженням з ФФМО. Рішення про перенесення місця та/або дати проведення матчу приймає комітет з проведення змагань ФФМО.
 3. За форс-мажорних обставин право прийняття рішення щодо зміни місця і/або дати проведення матчу належить комітету з проведення змагань ФФМО.

 Стаття 23. Відповідальність клубу (команди), керівників та футболістів

 1. Керівники, футболісти, тренери та інші фахівці клубу, які беруть участь у змаганнях, повинні виконувати всі вимоги Регламенту, виявляючи при цьому високу дисципліну, організованість, толерантність до офіційних осіб, спостерігача арбітражу, арбітрів, суперників, представників засобів масової інформації та глядачів.
 2. Клуб несе відповідальність за поведінку футболістів та офіційних осіб своєї команди (клубу). Керівники клубу, тренери не мають права втручатися в дії спостерігача арбітражу та арбітрів.
 3. Клуб несе відповідальність за забезпечення правопорядку на стадіоні до, під час та після матчу. Та поведінку своїх глядачів.
 4. За невиконання (порушення) вимог Регламенту, інших нормативних документів до клубу і/або його офіційних осіб, футболістів застосовуються дисциплінарні санкції.

 Стаття 24. Реєстрація та порядок видачі «Паспорту футболіста»

 1. Футболіст, який бажає брати участь у змаганнях ФФМО як футболіст- аматор, повинен бути зареєстрований ФФУ та заявлений ФФМО.
 2. Реєстрація футболіста полягає у внесенні відповідної інформації про футболіста до реєстру ФФУ та видачі «Паспорту футболіста».
 3. Тільки зареєстрований футболіст має право бути заявленим та брати участь у змаганнях під егідою ФФМО.
 4. Футболіст може бути одночасно зареєстрований тільки в одному клубі (команді).
 5. У період з 1 липня поточного року по 30 червня наступного року футболіст може бути зареєстрований щонайбільше за три клуби. Протягом цього періоду футболіст має право виступати в офіційних змаганнях тільки за два клуби, незалежно від їх приналежності (ПЛ, ПФЛ, ААФУ, ДЮФЛ, РФФ).
 6. Видачу «Паспорту футболіста» проводить ФФМО.
 7. У «Паспорті футболіста» відображається інформація про клуби, за які він був зареєстрований, починаючи з дванадцятирічного віку.
 8. Футболіст, який не має «Паспорту футболіста», до змагань не допускається та не може бути заявлений за клуб (команду).
 9. При переході футболіста до іншого клубу йому видається новий «Паспорт футболіста».

 Стаття 25. Переходи футболістів

 1. Футболіст-аматор має право на перехід до іншого клубу, який знаходиться на території України (Миколаївської області).
 2. Перехід футболіста можливий у випадку подання ним особистої письмової заяви про таке бажання до ФФМО та колишнього клубу.
 3. У випадку існування за футболістом матеріальної заборгованості колишній клуб має надати ФФМО відповідного листа протягом 7 днів після отримання заяви від футболіста.
 4. Якщо протягом 7 днів від подання футболістом заяви до колишнього клубу до ФФМО від колишнього клубу не надходить лист з вимогою ліквідації майнової заборгованості гравця, гравець може бути зареєстрований за новий клуб.
 5. Футболіст, який відсторонений від участі в матчах, у випадку переходу відбуває залишок відсторонення в новому клубі.

 Стаття 26. Протест. Порядок подання. Розгляд

 1. Офіційна особа клубу зобов’язана відразу після закінчення матчу попередити спостерігача арбітражу та арбітра про подання протесту. Відповідна заява про подання протесту підписується головним тренером (начальником команди) і передається спостерігачу арбітражу, який зобов’язаний поінформувати про це команду- суперницю та ФФМО. Спостерігач арбітражу повинен направити цю заяву до ФФМО. Клуб повинен протягом 24 годин після закінчення матчу направити обґрунтований протест до КДК ФФМО.
 2. Не приймається до розгляду несвоєчасно поданий протест, а також у разі, якщо він поданий на рішення арбітра протягом матчу:

а) призначення (не призначення) вільного, штрафного або одинадцятиметрового удару;

б) визначення положення «поза грою»;

в) визначення виходу м’яча за межі поля і надання права введення м’яча у гру;

г) зараховане або не зараховане взяття воріт;

д) попередження або вилучення футболіста з поля.

 1. Протест розглядає КДК ФФМО після перерахування внеску в розмірі 500,00 (п’ятсот) гривень на р/р ФФМО. Протест не розглядається, якщо вказана сума не перерахована упродовж 3 (трьох) днів після надходження протесту до ФФМО.

 

Глава V. АРБІТРАЖ, СПОСТЕРЕЖЕННЯ АРБІТРАЖУ, ОРГАНІЗАЦІЯ МАТЧУ

 Стаття 27. Арбітраж змагань, обов’язки та функції

 1. Арбітраж здійснюється згідно з Правилами гри, змінами і доповненнями до них, затверджених Міжнародною Радою футбольних асоціацій.
 2. Арбітраж здійснюють арбітри, затверджені Комітетом арбітрів ФФМО для проведення матчів чемпіонату та розіграшу Кубка Миколаївської області серед аматорських команд.
 3. На кожний матч призначаються арбітр, який наділяється виключними повноваженнями щодо застосування та трактування Правил гри та два асистенти арбітра.
 4. Призначення арбітра та асистентів проводить Комітет арбітрів ФФМО. Протокол призначень підписує голова Комітету.
 5. Не приймаються до розгляду прохання клубів або інших організацій щодо заміни арбітрів, призначених на матч.
 6. У випадку неможливості виїзду на матч призначених арбітрів, їх заміну проводить Комітет арбітрів ФФМО.
 7. У випадку неявки арбітра, матч проводить найбільш кваліфікований з асистентів арбітра.
 8. У випадку неявки арбітрів, матч проводять арбітри місцевої РФФ, які призначаються Комітетом арбітрів ФФМО.
 9. Арбітр зобов’язаний:

1) Не пізніше, ніж за 3 дні до дати проведення матчу, повідомити телефоном, факсом або телеграмою клуб-господар поля про місце і час свого прибуття.

2) Прибути до населеного пункту, де проводитиметься матч, у день проведення матчу, не пізніше, ніж за 1 (одну) годину до його початку.

3) У випадку неможливості прибути на матч відразу повідомити про це телефоном Комітет арбітрів ФФМО.

4) За відсутності спостерігача арбітражу, у випадку неприбуття команди на матч, відразу повідомити про це КПЗ ФФМО та Комітет арбітрів ФФМО.

5) У випадку неприбуття спостерігача арбітражу інформацію про матч після його закінчення передати до КПЗ ФФМО за тел.: 067-7472707, 063-6032626 (Пономаренко Ігор Миколайович).

6) Оглянути футбольне поле, оцінити його стан за п’ятибальною шкалою та зробити відповідний запис у Рапорті арбітра. У випадку неготовності стадіону до матчу арбітр зобов’язаний вимагати від клубу-господаря поля і дирекції стадіону якнайшвидше ліквідувати виявлені недоліки. У разі непридатності футбольного поля  арбітр приймає рішення про неможливість проведення матчу.

7) У випадку надзвичайних обставин, неможливості проведення матчу через несприятливі метеорологічні умови або з причин, які на думку арбітрів небезпечні для здоров’я гравців, матч повинен бути перенесений на інший стадіон або відмінений. Рішення про неможливість проведення матчу виносить арбітр і негайно інформує про це голові КПЗ ФФМО (Пономаренко Ігор Миколайович – 067-7472707, 063-6032626).

8) Разом з офіційними особами команд визначити кольори ігрової форми так, щоб кольори футболок, шорт і гетр суперників були різними.

9) У разі відсутності спостерігача арбітражу перевірити наявність  в адміністрації стадіону документації, згідно з вимогами Регламенту – та прийняти рішення відносно можливості проведення матчу.

10) Перевірити відповідність «Паспортів футболістів», прізвищам внесеним до Рапорту арбітра. Арбітр разом з керівництвом клубу несе відповідальність за дотримання правил допуску футболістів до матчу.

11) Забезпечити контроль за перебуванням футболістів, тренерів та офіційних осіб у технічному майданчику під час матчу.

12) Після закінчення матчу протягом 30 (тридцяти) хв. оформити Рапорт арбітра.

13) У Рапорті арбітра викласти інформацію про всі дисциплінарні санкції, які були застосовані до

футболістів і/або тренерів, офіційних осіб клубів і будь-які інциденти, що виникли до, під час та після матчу.

 1. Технічні дані проведеного матчу (фото рапорту арбітра) протягом 5 годин після закінчення матчу надіслати до КПЗ ФФМО за електронним адресом: [email protected] У випадку подачі протесту, або якщо мали місце інциденти до, під час чи після матчу, опис яких неможливий у Рапорті арбітра, направити КПЗ ФФМО на протязі 24 годин після закінчення матчу письмове пояснення ([email protected]).

Стаття 28. Спостереження арбітражу, обов’язки спостерігача арбітражу. Делегат ФФМО

 1. Контроль за технічною якістю арбітражу здійснюється спостерігачами арбітражу, які затверджені Комітетом арбітрів ФФМО для виконання своїх функцій у матчах чемпіонату і розіграшу Кубка Миколаївської області серед аматорських команд.
 2. Спостерігач арбітражу оцінює професійні дії арбітрів під час проведення матчу, а також виконує функції директора матчу ФФМО.
 3. Контролює організацію проведення матчу, дотримання вимог Регламенту та відповідних документів з питань забезпечення громадського порядку і безпеки на стадіоні й прилеглій території до, під час і після матчу.
 4. Призначення спостерігачів арбітражу (делегатів) проводить Комітет арбітрів ФФМО. Протокол призначень підписує голова Комітету арбітрів ФФМО.
 5. У випадку неможливості виїзду на матч призначеного спостерігача арбітражу, його заміну проводить Комітет арбітрів ФФМО.
 6. До розгляду не приймаються прохання клубів або інших організацій про заміну спостерігача арбітражу, призначеного на матч.
 7. Обов’язки спостерігача арбітражу (делегата ФФМО):

1) Не пізніше, ніж за 3 дні до дати проведення матчу, повідомити телефоном, факсом або телеграмою клуб-господар поля про місце і час свого прибуття.

2) Прибути до населеного пункту, де проводитиметься матч, у день проведення матчу, не пізніше, ніж за 1 (одну) годину до його початку.

3) У випадку неможливості прибути на матч, відразу повідомити про це телефоном Комітет арбітрів ФФМО.

4) Відрекомендуватися керівництву команд і черговому УВС на стадіоні, погодивши з ними питання про гру, яка має відбутися.

5) Провести інспекцію стадіону (стан футбольного поля та його готовність до матчу, включаючи розмітку поля, розміри воріт, кутових флагштоків), роздягалень команд, кімнати арбітрів і спостерігача арбітражу, засобів надання першої медичної допомоги. Арбітр, асистенти арбітра та четвертий арбітр повинні брати участь в інспекції футбольного поля спільно зі спостерігачем арбітражу (делегатом)

6) Перевірити наявність документів, які засвідчують готовність стадіону до проведення матчу:

– а) Акт державної комісії з контролю за станом спортивних споруд про відповідність спортивної споруди технічним нормам;

– б) Угода клубу або дирекції стадіону з органами внутрішніх справ про забезпечення громадського порядку та охорону учасників змагань, офіційних осіб і глядачів до, під час та після закінчення матчів;

– в) Угода з територіальною службою швидкої медичної допомоги, яка містить гарантії чергування бригади та спец автомобіля швидкої медичної допомоги на протязі матчу;

– г) Регламент чемпіонату України з футболу серед аматорських команд 2016 року;

7) У разі відсутності вказаних документів або невиконання вимог, установлених Регламентом, терміново повідомити про це КПЗ ФФМО і вжити всіх необхідних заходів щодо усунення виявлених недоліків у підготовці стадіону до матчу.

8) У разі серйозних порушень Регламенту прийняти рішення про відміну матчу, попередньо повідомивши про це КПЗ ФФМО.

9) У разі неприбуття команди на матч терміново повідомити про це КПЗ ФФМО за тел.: 067-7472707, 063-6032626 (Пономаренко Ігор Миколайович)..

10) Заповнити Рапорти спостерігача арбітражу і директора матчу ФФМО з повним, об’єктивним відображенням усіх обставин організації матчу, інцидентів, що виникли до, під час та після його проведення, виставити оцінки арбітрам на підставі методичних вказівок і особистого аналізу.

11) Упродовж години після закінчення матчу проінформувати КПЗ ФФМО за тел.: 067-7472707, 063-6032626 (Пономаренко Ігор Миколайлвич) про технічні результати матчу та інциденти, що мали місце до, під час і після матчу.

 1. Рапорт спостерігача арбітражу протягом 36 годин після закінчення матчу надіслати на електронну пошту Комітету арбітрів ФФМО.
 2. Рапорт делегата ФФМО протягом 24 годин після закінчення матчу надіслати на електронну пошту КПЗ ФФМО: [email protected]
 3. У разі інцидентів, що мали місце до, під час чи після матчу, проінформувати про це офіційних осіб команд та КПЗ ФФМО і протягом 24 годин після закінчення матчу надіслати до КПЗ ФФМО на e-mail: [email protected] письмове пояснення, в якому детально викласти перебіг відповідних подій.

 

Глава VI. СТАТУС УЧАСНИКІВ ЗМАГАНЬ І ТРАНСФЕРИ ФУТБОЛІСТІВ

 Стаття 29. Статус футболіста

 1. Футболісти, які беруть участь у змаганнях під егідою ФФМО, мають статус футболіста-аматора.
 2. Аматором є футболіст, який не отримує винагороди, крім компенсації фактичних витрат, викликаних його діяльністю, що пов’язана з футболом, та не має письмового контракту з клубом. Допускається компенсація витрат на екіпірування, харчування, проїзд і розміщення під час змагань, страхування і підготовку.
 3. Футболіст-професіонал може набути статусу футболіста-аматора за умови закінчення 30-ти денного строку від припинення діяльності в статусі професіонала. Вказаний строк визначається від дати, коли футболіст брав участь в останньому офіційному матчі як професіонал.

Стаття 30. Компенсаційні розрахунки професіонального клубу з аматорським клубом або ДЮСЗ

 1. Згідно з Регламентом ФФУ зі статусу і трансферу футболістів аматорський клуб має право на компенсацію від професіонального клубу за підготовку футболіста.
 2. Компенсація повинна сплачуватися аматорському клубові при першій реєстрації футболіста як професіонала або при укладанні футболістом першого договору на спортивну підготовку.
 3. Підготовка футболіста проводиться у віці від 12 до 23 років. Компенсація за підготовку повинна сплачуватися починаючи з сезону, в якому футболісту виповнилося 12 років, і закінчуючи сезоном, в якому йому виповнилося 23 роки.
 4. Клуб, футболіст якого вперше зареєстрований ФФУ в якості професіонала, зобов’язаний провести компенсаційні розрахунки з усіма аматорськими клубами (ДЮСЗ), які брали участь у підготовці футболіста згідно з «Паспортом футболіста». В іншому випадку футболіст не може бути заявлений на участь у змаганнях серед команд професіональних клубів, у тому числі міжнародних. Сума компенсації за один рік навчання футболіста визначається згідно з Регламентом ФФУ зі статусу і трансферу футболістів.
 5. Якщо у підготовці футболіста брали участь кілька аматорських клубів (ДЮСЗ), тоді сума компенсації розподіляється між ними з урахуванням періоду підготовки футболіста аматорським клубом (ДЮСЗ).
 6. Компенсація за підготовку футболіста не сплачується:

а) якщо здійснюється перехід футболіста в аматорський клуб;

б) якщо футболіст навчається (навчався) в ДЮСЗ, що належить професіональному клубу, за який він вперше реєструється в якості професіонала;

в) якщо аматорський клуб (ДЮСЗ) не претендує на компенсацію за підготовку футболіста, що підтверджується договором або окремим листом між аматорським клубом (ДЮСЗ) та професіональним футбольним клубом.

Стаття 31. Урегулювання питань щодо суми компенсації

 1. Якщо сторони не дійшли згоди щодо суми компенсації, питання розглядає Палата з вирішення спорів ФФУ.
 2. Компенсаційна сума повинна бути перерахована відповідною стороною протягом семи діб після набуття чинності рішення Палати з вирішення спорів ФФУ. За несвоєчасну сплату компенсації до клубу застосовуються санкції згідно з Дисциплінарними правилами ФФУ.
 3. Будь-які спори між сторонами, щодо суми компенсації, не повинні негативно впливати на професійну діяльність футболіста.

 

Глава VII. ДИСЦИПЛІНАРНІ САНКЦІЇ

Стаття 32. Застосування дисциплінарних санкцій

 1. Дисциплінарні санкції застосовуються КДК ФФМО згідно Дисциплінарних правил ФФМО, положень даного Регламенту та інших нормативно-правових документів ФІФА, УЄФА, ФФУ та ФФМО.
 2. Дисциплінарні санкції застосовуються не пізніше одного місяця від дня встановлення порушення вимог Регламенту.
 3. Рішення КДК ФФМО упродовж 24 годин з моменту його прийняття направляється зацікавленим сторонам.
 4. Рішення КДК ФФМО може бути оскаржене до Контрольно- дисциплінарного комітету ФФУ зацікавленою стороною упродовж 24 годин з моменту його отримання.
 5. Згідно з Правилами гри під час матчу тільки арбітр має право застосовувати дисциплінарні санкції у вигляді попереджень (жовті картки) або вилучень (червоні картки).

Стаття 33. Відповідальність за порушення порядку участі футболістів у матчі

 1. Якщо футболіст, якого було замінено до початку або під час матчу, або вилучено, або не внесено до листа Рапорту арбітра, у подальшому безпосередньо брав участь у матчі, то команді зараховується технічна поразка (0 : 3), а команді-суперниці – перемога (3 : 0). Якщо у матчі команда-суперниця перемогла з більшою різницею, рахунок залишається незмінним.
 2. За внесення до листа Рапорту арбітра прізвища відстороненого від участі в матчах або незаявленого футболіста, у разі, якщо цей футболіст безпосередньо не брав участі у матчі, до клубу застосовуються дисциплінарні санкції.
 3. За внесення до листа Рапорту арбітра прізвища відстороненого від участі в матчах або незаявленого футболіста, у разі, якщо цей футболіст безпосередньо брав участь у матчі (виходив на футбольне поле), команді зараховується технічна поразка (0 : 3), а команді-суперниці – перемога (3 : 0). Якщо у матчі команда- суперниця перемогла з більшою різницею, тоді рахунок залишається незмінним.
 4. Якщо до листа Рапорту арбітра у складах обох команд внесені прізвища відсторонених від участі в матчах або незаявлених футболістів, але ці футболісти безпосередньо не брали участі у матчі, тоді до обох клубів застосовуються дисциплінарні санкції.
 5. Якщо до листа Рапорту арбітра у складах обох команд внесені прізвища відсторонених від участі в матчах або незаявлених футболістів, і ці футболісти безпосередньо брали участь у матчі (виходили на футбольне поле), тоді обом командам зараховується технічна поразка (– : –).
 6. Якщо ситуації, зазначені в п. 5 Статті 38 Регламенту, виникли у фінальному матчі чемпіонату області, тоді результат матчу анулюється і він проводиться повторно між цими командами. Дату і місце проведення повторного матчу визначає комітет з проведення змагань ФФМО.
 7. До клубів, які порушили пункти 1, 3, 5 Статті 38 Регламенту, застосовуються дисциплінарні санкції.

Стаття 34. Неявка команди на матч. Виключення команди зі змагань

 1. За неявку команди на матч чемпіонату без поважної причини їй зараховується технічна поразка (0 : 3), команді-суперниці – перемога (3 : 0).
 2. Якщо обидві команди не з’явилися на матч чемпіонату, їм зараховується технічна поразка

(– : –).

 1. За повторну неявку команди на матч чемпіонату без поважної причини команда знімається з подальшої участі у змаганнях.
 2. Якщо команда, яку виключено зі змагань, провела половину і більше матчів чемпіонату (одного етапу), їй зараховуються технічні поразки в матчах, які залишились (– : +), а командам-суперницям зараховуються перемоги (+ : –), якщо менше половини матчів – результати анулюються.
 3. За першу неявку команди на матч розіграшу Кубка України без поважної причини команда знімається з подальшої участі у змаганнях.
 4. До клубу, команда якого не з’явилася на матчабо ж була знята з подальшої участі у змаганнях згідно п. 3 даної Статті, можуть бути застосовані дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у розмірі до 5000,00 (п’ять тисяч) гривень та/або позбавлення права брати участь у майбутніх змаганнях.

Стаття 35. Облік дисциплінарних санкцій, що застосовані арбітром

 1. Клуб зобов’язаний самостійно вести облік дисциплінарних санкцій (жовтих та червоних карток), що були застосовані арбітрами до гравців клубу у матчах змагань, і несе за це відповідальність.
 2. Облік дисциплінарних санкцій, що застосовуються арбітрами у матчах чемпіонату і розіграшу Кубка Миколаївської області ведеться окремо.
 3. При переході футболіста в інший аматорський клуб (команду) жовті, червоні картки та відсторонення за них не анулюються.
 4. Футболіст підлягає відстороненню на один матч за кожні 3 жовті картки, отримані в матчах чемпіонату. У матчах Кубка футболіст підлягає відстороненню на один матч за кожні 2 жовті картки. Відсторонення здійснюється без рішення КДК ФФМО.
 5. Футболіст, вилучений з поля за дві жовті картки в одній грі або за червону картку за «фол останньої надії», підлягає відстороненню на одну гру у чемпіонаті, без рішення КДК ФФМО.
 6. Якщо футболіста вилучено з поля, попередження, раніше отримане ним у цьому ж матчі, зберігає чинність.
 7. Футболіст, який отримав червону картку (крім за дві жовті картки в одному матчі чи за «фол останньої надії»), не має права брати участь в жодних офіційних матчах чемпіонату до рішення КДК ФФМО та закінчення терміну його відсторонення. Термін дії відсторонення футболіста від участі в матчах розпочинається з моменту вилучення футболіста з поля.
 8. Футболіст, який не отримав червону картку, але здійснив порушення, що не відображене в Рапорті арбітра, має право брати участь у матчах до рішення КДК ФФМО.
 9. Не проведений з будь-якої причини матч чемпіонату не враховується в кількість матчів, які футболіст повинен пропустити у зв’язку з відстороненням від участі в матчах.
 10. Якщо у матчі одній з команд згодом зараховується поразка, жовті та червоні картки, отримані футболістами в цьому матчі, не відміняються.
 11. Відсторонення може застосовуватись разом із санкціями до клубу у вигляді обов’язкового грошового внеску (згідно з Дисциплінарними правилами ФФМО).
 12. У випадку, коли 5 (п’ятеро) і більше футболістів команди отримали жовті картки або 2 (двоє) і більше футболістів отримали червоні картки в одному матчі, до клубу (команди) застосовуються санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску в розмірі 200,00 (п’ятсот) гривень.
 13. Після завершення змагального сезону жовті картки, відсторонення за жовті картки або «фол останньої надії» анулюються.
 14. Якщо кількість матчів, на які відсторонений футболіст, перевищує кількість матчів, які залишилися у поточному сезоні, то відповідний залишок матчів переноситься на наступний сезон. Футболіст повинен відбути відсторонення в матчах за команду клубу, за яку він буде заявлений в наступному сезоні, незалежно від статусу (професіональні чи аматорські) та виду (чемпіонат чи кубок) змагань. Це положення також розповсюджується на всіх футболістів (професіоналів чи аматорів), які переходять в іншу асоціацію впродовж змагального сезону, незалежно від статусу змагань.

Стаття 36. Порядок сплати обов’язкових грошових внесків

 1. Обов’язкові грошові внески за дисциплінарні санкції, застосовані КДК ФФМО, клуби (команди) повинні сплачувати у порядку, встановленому рішенням КДК ФФМО.
 2. Обов’язковий грошовий внесок за порушення, визначені цим Регламентом, клуб (команда) повинен перерахувати на р/р ФФМО не пізніше 7 (семи) днів від дати отримання повідомлення від ФФМО. 3. За невиконання вимог цієї статті до клубу застосовуються додаткові дисциплінарні санкції.

 

Глава VІІ. Прикінцеві положення

Стаття 37. Розгляд і вирішення спірних питань

Розгляд і вирішення всіх спірних питань, які виникають між клубами, офіційними особами та футболістами здійснюється виключно під юрисдикцією ФФМО, у відповідності до Дисциплінарних правил ФФМО.

Стаття 38. Інші питання

Зміни та доповнення до Регламенту розглядає та затверджує Виконком ФФМО.

Усі Додатки до Регламенту є його невід’ємною частиною.

Розгляд та прийняття рішень з інших питань, що не врегульовані Регламентом, є виключною компетенцією Виконкому ФФМО на основі законодавства, вимог ФІФА, УЄФА, ФФУ та ААФУ.

 

Додаток

 

Положення про розіграш Кубка Миколаївської області з футболу та Кубка Надій

сезону 2017 року

У розіграші Кубка Миколаївської області з футболу серед аматорських команд 2017 року мають право брати участь тільки команди, які приймають участь у Чемпіонаті Миколаївської області 2017 року.

У розіграші Кубка Миколаївської області з футболу приймають участь команди які після першого етапу посіли 1-3 місця в своїх групах.

У розіграші Кубка Надій приймають участь команди які після першого етапу посіли 4-6 місця в своїх групах

На всіх етапах розіграш Кубка відбувається з однієї гри. На всіх етапах турніру проводиться жеребкування враховуючи територіальний принцип. Дата жеребкування першого етапу встановлюється комітетом з проведення змагань ФФМО. Жеребкування всіх наступних етапів проводиться через день після закінчення кожного етапу розіграшу.

За безпосередню участь у матчі футболіста, який не мав права брати участі у ньому, команда знімається зі змагань.

На кожному етапі розіграшу Кубка переможець визначається за такими показниками:

 • якщо основний час матчу завершився вничию, призначається додатковий час (2 тайми по 15 хвилин);
 • якщо додатковий час завершився вничию, призначається серія післяматчевих 11-метрових ударів.

Виплати винагород за арбітраж та спостереження арбітражу, відшкодування арбітру, асистентам арбітра та спостерігачу арбітражу їх витрат по відрядженню здійснює клуб-господар поля (Стаття 14. п.7,8). Виплати повинні бути здійснені у день проведення матчу, але не пізніше, ніж за 1 годину до його початку.

Володар Кубка Миколаївської області з футболу 2017 року отримує право на участь у розіграші Кубка України з футболу серед аматорських команд сезону 2017/2018.

Start a Conversation

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *